DIY - świąteczna kartka w 10 minut.Hej!
Chciałabym pokazać Wam dzisiaj mój sposób na świąteczną kartkę w dosłownie 10 minut! Będziecie potrzebować:

Kilka tekturowych gwiazdek z Wycinanki, kawałek ozdobnego sznureczka, złotą farbę, taśmę dekoracyjną i ciekawy papier ze świątecznym motywem.


Na początek pomalujcie tekturkowe gwiazdki na złoto i pozwólcie im dobrze wyschnąć.

W tym czasie wybierzcie papier-  postarajcie się znaleźć taki, który sam w sobie jest ciekawy i ozdobny- dzięki temu nıe będziecie potrzebować już innych dodatków i dekoracji:) Papier dotnijcie tak aby był centymetr krótszy i węższy niż baza Waszej kartki.

Z kilku gwiazdek ułóżcie prostą girlandę. Eksperymentujcie z miejscem w zależności od wzoru Waszego papieru tak aby całość tworzyła spójną i harmonijną kompozycję.

Gdy zdecydujecie o ostatecznym ułożeniu wycinanek kawałeczek ozdobnego sznurka przewleczcie przez dwie gwiazdki i umocujcie pod środkową tworząc małą girlandę.

Brzegi papieru możecie dodatkowo ozdobić przeszywając je na maszynie lub obklejając taśmą ozdobną.

Dodajcie kilka chlapnięć tu i tam aby uczynić Waszą kartkę niepowtarzalną.

Jeśli chcecie dodatkowe warstwy papieru między bazą a górą kartki dodadzą jej też wiele uroku. Sklejcie całość ze sobą za pomocą kleju lub dwustronnej taśmy.

I gotowe! Do stworzenia takiej szybkiej kartki z girlandą świetnie nadadzą się również inne drobne elementy z Wycinanki- bombki, śnieżynki, guziczki- bawcie się dobrze eksperymentując!

Kasia - worQshop

3 komentarze: