Kurs kartkowy / Card tutorial

Dziś chcielibyśmy zaprosić Was na kartkowy kurs, prosto od Moniki!
Today we want to invite you for a card tutorial, straight from Monika!

*****

Dzisiaj mam dla Was kolejną kartkę komunijną, zrobioną z użyciem cudnych tekturek z Wycinanki. Użyłam mojego ulubionego, warstwowego kielicha oraz wdzięcznej, nowej rameczki Piaski pustyni.
Pokażę Wam, jak powstała ta kartka:

1. Najpierw pomalowałam tekturki - użyłam do tego Splasha 13arts. Bardzo lubię malować nim tekturki, bo szybko pokrywa malowane powierzchnie i daje ładny, delikatny połysk.


2. Kielich chciałam podkleić warstwą papieru. W tym celu odrysowałam jego kształt na papierze używając dłutka. Dłutko pozwala na odrysowanie bardzo blisko krawędzi i nie trzeba wycierać jego śladów, jak ołówka. Odrysowany kształt wycięłam.


3. Przykleiłam pierwszą warstwę kielicha do papieru. Druga warstwa jest bardziej ażurowa, więc pokryłam ją delikatnie klejem, uważając, by nie było zbyt dużych kropek z kleju, bo będą one wydostawać się spod tekturki. Wycięłam pozostałe elementy kartki.


4. Skleiłam poszczególne elementy, podkleiłam niektóre warstwy kosteczkami 2mm. Rameczkę przykleiłam do owali i dopiero potem podkleiłam od spodu kosteczki. 


5. Skleiłam wszystkie elementy razem i przystąpiłam do ozdabiania: dodałam kwiaty, listki, perełki. Jak widzicie w międzyczasie doszłam do wniosku, że kartka będzie zbyt prosta, więc dokleiłam jeszcze jedną warstwę papieru wraz z koronkami.Na kursie Moniki znajdziecie:
2 komentarze:

 1. Bardzo efektowna kompozycja!
  Podoba mi się bardzo!
  Pozdrawiam,
  Katarynka

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo piękna kartka i świetny kursik :)

  OdpowiedzUsuń