*

Na okrągło, czyli owalna, przestrzenna karteczka. Kurs.Potrzebne będą 4 koła. Moglibyśmy wychwalać tutaj pod niebiosa papiery do scrapbookingu wyprodukowane przez WYCINANKĘ, ale będziemy z Państwem szczerzy - są za grube do tej zabawy.
Polecamy papiery o gramaturze nie wyższej niż 200.
Nasze koła odrysowaliśmy na papierze za pomocą talerza, ale posłużenie się cyrklem nie wydaje się być złym pomysłem.Każde koło składamy na cztery (na pół i jeszcze raz na pół). Z każdego koła wycinamy niepełną ćwiartkę - jej kawałek zostawiamy jako margines do klejenia.


Koleją ćwiartkę zginamy na pół.Czas na klej. Albo taśmę dwustronnie klejącą.

Powstałe w ten sposób moduły sklejamy ze sobą......ale tylko w trzech miejscach.Na "lewej" stronie papieru (to będzie "okładka" kartki) przyklejamy ozdobny papier (może być taki o wysokiej gramaturze, na przykład TEN, którego użyliśmy my).Niekótrzy ludzie nie potrafią wyciąć dokładnie okręgów rysowanych za pomocą talerzy...wówczas z odsieczą przychodzi im pilniczek do... papieru:)Dalej jest już tylko prosto i przyjemnie.
Dekorujemy kartę. Wstążkę, służącą do zamykania karteczki, możemy wkleić zawczasu między dekorowaną lewą stronę modułów a dekorujący karton. Jeżeli rozpędzimy się zanadto i nie zdążymy tego zrobić - możemy sięgnąć porinchies , którymi zatuszujemy miejsce styku tasiemki z kartonem.

O:

12 komentarzy:

 1. Fajowy kursik!
  Dziękujemy!
  PS karteczka wyszła śliczna, cukierkowa! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam kiedyś taki kursik na zagranicznym blogu, ale jakoś nie mogłam się zdecydować. Skoro przypomnieliście to muszę spróbować. Dzięki za inspirację:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudna kartka, aż się chce taką dostać ;}
  Dziękuję i pozdrawiam =}

  OdpowiedzUsuń
 4. ten kurs to nie tylko kartka to tez może być mini albumik :) Dziękujemy Ci Załogo Wycinanki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze w poprzednim poście wydawało mi się, że to będzie mega skomplikowane. Ale teraz już się tak zaciekawiłam, że muszę spróbować ;) Dzięki za kursik!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł, tylko, żebym jeszcze umiała wkleić tam jakies przestrzenne/ otwierające się elementy. Jak w książeczkach przestrzennych dla dzieci ;o))

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się z Rybiooką to świetna baza na albumik.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy pomysł. Też intryguje mnie jako baza do albumu...

  OdpowiedzUsuń
 9. niezłożona wygląda jak domek dla lalek :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Najbardziej mi się podoba efekt końcowy

  OdpowiedzUsuń