*

Tutorial day. Wikucha's box of surprises.


Hey! Dzisiaj chciałam Wam pokazać jak wykonać transparentne opakowanie na drobny upominek. Do jego wykonania będzie Wam potrzebny arkusz A4 przeźroczystej okładki do bindowania i inne materiały widoczne na zdjęciu


Okładkę bigujemy w poziomie (mierząc od lewej) na 9-ciu cm., potem 14-stu, następnie 23cm. i na koniec 28cm. Następnie raz bigujemy w pionie (mierząc od lewej ) na wysokości 7cm.
Poniższy rysunek powinien Wam ułatwić sprawę. Ponieważ na okładce nie było by tego zbyt dobrze widać, posłużyłam się kartką formatu A4. Linie ciągłe to linie bigowania, tam gdzie są linie przerywane należy naciąć miejsce bigowania a tam gdzie jest czerwono należy to wyciąć.
Po zbigowaniu, nacięciu i wycięciu tego co zbędne otrzymacie coś takiego:Teraz sklejamy opakowanie, które powinno wyglądać tak:
Tu przykład na papierze:


A tu już oryginał (niestety kiepsko widać :/ )

Teraz sklejamy spód! Dłuższe klapki zaginamy do środka a na te węższe naklejamy po wewnętrznej stronie taśmę klejącą.

  


Jak już skleicie dół to możecie zabrać się do ozdabiania pudełka. Ja na górną część dokleiłam jeszcze kawałek papieru scrapowego, zrobiłam dziurki (tu przyda się nitownik!) , przeciągnęłam wstążkę, dodałam bombkę wycinankową ozdobioną brokatem, gałązkę jemioły, dzwoneczek i pudełko gotowe!


Do takiego opakowania możecie włożyć każdy upominek. Jak widzicie u mnie są to kwiatuszki które sama wykonałam.

Mam nadzieję że kurs jest w miarę czytelny i jasny. Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania to piszcie, śmiało na każde odpowiem.  Takie opakowanie możecie też wykonać z samego papieru.

Pozdrawiam


4 komentarze: