*

Kursik-ramka.Do wykonania ramki potrzebujemy:
- arkusz papieru o wysokiej gramaturze, np. papieru wizytówkowego
- arkusz papieru do scrapbookingu
- wykrojniki
- zdjęcieZamiast wykrojników można również użyć dowolnie odrysowanego szablonu i nożyczek.

Z papieru wizytówkowego przygotowujemy bazę dopasowaną wielkością do naszego zdjęcia. W moim przypadku wykrojnik jest średniej wielkości, dlatego zdecydowałam się na typowy format pocztówkowy (21x15cm, a po zgięciu - 10,5 x 15cm).Papier do scrapbookingu przycinamy do nieco mniejszego rozmiaru (10x14,5cm) – można też przyciąć go dopiero po wycięciu w nim otworu na zdjęcie. Bazę rozkładamy i wycinamy w niej otwór na zdjęcie (np. za pomocą owalnego wykrojnika). To samo robimy w przypadku papieru do scrapbookingu, wybierając jednak większy wykrojnik, tak aby papier wizytówkowy stworzył naturalne obramowanie wokół zdjęcia.Wszystkie elementy naszej ramki składamy w jedną całość – do środka złożonej bazy wklejamy zdjęcie, a na jej froncie naklejamy papier do scrapbookingu.Po sklejeniu całości dobrze jest na kilka minut obciążyć naszą przyszłą ramkę np. kilkoma solidnymi książkami.
Następnie przystępujemy do najprzyjemniejszej części, czyli ozdabiania. Ja użyłam Distress Ink do wycieniowania brzegów papieru, wykorzystałam również skrzydełka z wycinanki (pokryte Cracle accents) oraz mnóstwo kwiatków. Dobrym pomysłem jest zastosowanie np. napisu z wycinanki – zbliża się Dzień Matki, a ramka z napisem “mama” może być oryginalnym i wzruszającym prezentem.
Po ozdobieniu ramki musimy jeszcze przygotować część podpierającą. Im więcej zastosujemy ozdób, im cięższa będzie ramka, tym większe musi mieć podparcie. Ja, metodą prób i błędów, przycięłam papier na szerokość 10 cm i długość 18cm, po czym zbigowałam zgodnie z wymiarami podanymi na zdjęciu. Fragmenty o długości 1cm posłużyły mi do przyklejenie części podpierającej do ramki (oczywiście z tyłu ).Zuzanka

6 komentarzy:

 1. Czyż te papiery nie są piękne ??? SĄ :)

  Dziękuję za kursik :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudna ramka. Dzięki za podsunięcie świetnego pomysłu na prezent dla Mamy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. śliczna rameczka, rewelacyjny pomysł na prezent dla rodzinki
  a to moja propozycja wykorzystania wycinankowych produktów:
  http://zpapieruzrobione.blogspot.com/2011/05/w-fioletowe-paski.html

  OdpowiedzUsuń
 4. A oto jedna z moich propozycji użycia rameczek z wycinanki - sa naprawdę super i używam ich wszędzie, gdzie sie da:-)
  http://kachaart.blogspot.com/2011/02/blog-post.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie jako żółtodzioba scrapowego niestety nie do końca zrozumiały - a chyba o to chodzi aby przydał się również tym co nigdy nie mieli do czynienia z papierem. nie wiem np. jak zrobić takie ładne obramowanie na tym ozdobnym papierze - przecież wykrojnik jest tylko owalny a tam są ładne falbanki :(

  OdpowiedzUsuń