*

Pomysł na stempelki.

Czasami najprostsze rozwiązania dają bardzo fajny efekt.
Dzisiaj chciałam podzielić się z Wami moim sposobem na wycinane stemplowane motywy, a dokładniej, jak zrobić aby brzegi wyglądały również fajnie.Pierwszy krok to odbicie na papierze wybranego motywu. w moim przypadku motylka. Ja dodatkowo użyłam pudru do embossingu.Gotowy motyw wycinamy nożyczkami. I tutaj zawsze miałam problem, gdyż taka wycięta ręcznie dekoracja nie wyglądała zbyt ciekawie. Wszystko się zmieniło po zakupie kostki ściernej (do nabycia np w castoramie za kilka zł. )Wystarczy brzegi przetrzeć papierem ściernym i już wycięty element zyskuje na wyglądzie.
Można jeszcze brzegi delikatnie potuszować.Ja swoje motylki wykonałam na papierach wycinanki- są dość grube, dzięki temu takie elementy 3D dobrze wyglądają :)

Shiraja

Niebawem będą mogli Państwo przetestować tę metodę na stemplach WYCINANKI, które obecnie znajdują się w fazie projektowania:
4 komentarze:

 1. Bardzo praktyczny pomysł z wycieraniem brzegów papieru. Wycinankowe papiery są dość grube i po wytarciu wierzchniej wartstwy ukazują się białe brzegi co idealnie widać na motylkach Shiraji. Daje to trochę taki efekt przestrzenności, jakby wzór "wychodził" na wierzch.

  Projekt babeczkowego stempla - cudny jest :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny pomysł! A stempelki zapowiadają się smakowicie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. fajnie:) rzeczywiście proste pomysły są najlepsze:)

  OdpowiedzUsuń