*

Clean&Simple - urok prostoty

Dziś troszkę teorii i jak przystało na tytuł prosty kurs.Właściwie to nie potrafię określić stylu swoich prac są raczej eklektyczne jednak, co podkreślałam parokrotnie – lubię prostotę i ład w pracach choć podobają mi się również te, gdzie można odnaleźć bogactwo, przepych i mnogość elementów. Dziś przygotowałam kartkę w stylu CLEAN & SIMPLE, czyli czysto i prosto. Postaram się Wam przedstawić poniżej kilka reguł rządzących tym stylem.
Najprościej rzecz ujmując prace wykonywane w tym stylu charakteryzują się małą ilością dodatków, kolorów i kształtów. Żeby zrobić kartkę lub inną pracę czysto i prosto należy pamiętać o kilku zasadach:

1. Używać dodatków z umiarem. Im mniej, tym lepiej, wszystko po to by zachować minimalizm.

2. Korzystać z jak najmniejszej ilości kolorów. Najlepiej by były w podobnej tonacji i odcieniu

3. Tworząc plan pracy opierać się na prostych schematach geometrycznych

4. Baza powinna (ale niekoniecznie) być w jednolitym, jasnym, albo ciemnym kolorze.

I to by było na tyle :) Proste prawda?
A teraz zobaczcie co dla Was przygotowałam.

Po otrzymaniu przesyłki od Wycinanki z wielkanocnymi nowościami od razu wiedziałam co to będzie - kartko-ramka z ruchomym elementem. W roli głównej kogut :)
Aby wykonać kartkę potrzebujemy:
Bazę, każdy z Was może wyciąć samemu według poniższego schematu dopasowując do ją do wielkości wycinanek, które chcemy wykorzystać. Ja akurat miałam pod ręką gotową bazę i wyglądała tak.Następnie wzięłam dwie jednakowe wycinanki. Do jednej z nich przykleiłam dwustronną taśmę klejąca, a do niej (sprawdzając środek ciężkości wycinanki, by było równo) cieniutką żyłkę – moja to właściwie taka nylonowa nić, która była w zestawie z innymi nitkami. Kolejnym krokiem było sklejenie wycinanek ze sobą.Potem docięłam kawałek ozdobnego papieru z kolekcji noc czerwcowa odpowiednio do części z okienkiem. Od spodu przykleiłam taśmę dwustronną, a do niej końcówki żyłki wystające ze sklejonych wycinanek.
Dodałam odpowiedni napis, przyklejając go za pomocą kosteczek dystansowych i karteczka gotowa. Na jej pozostałych ściankach jest wystarczająco dużo miejsca na życzenia, składa się na płasko, wiec może być wysłana w tradycyjnej kopercie - prosto i praktycznie – tak jak lubię:)
Nie zapominamy jednak o walorach dekoracyjnych. Kartkę możemy postawić w pionie, tworząc z niej (niby, bo bez podstaw) graniastosłup prosty, wtedy wycinankowy element można wprowadzać w ruch, a kartka ma głębię. Wygląda to tak.Joyanna

7 komentarzy:

 1. Wygląda świetnie, uwielbiam takie proste prace :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczny pomysł z taką kogutkową zawieszką! I śliczna kartka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo gustownie powiesiłaś tego koguta !!

  OdpowiedzUsuń
 4. Super! Kogut jest bezbłędny!
  Pozdrawiam, Miko

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł ! Aż pieję z radości , że tutaj trafiłam ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. My rękodzielnicy mamy zupełnie inny kalendarz, zauważyliście? Minie Wszystkich Świętych rzucamy się na choinki i gwiazdki. Minie Trzech Króli a na płoty wskakują koguty! Piękne koguty!

  OdpowiedzUsuń