*

Pudełko ze zdjęciem. Kursik krok po kroku.

Najpierw zdjęcie wielkościowo dopasowałam do rozmiaru ramki, zmierzyłam ramkę linijką po czym na taką wielkość zmieniłam wymiary zdjęcia. Jedno zdjęcie wydrukowałam jako odbicie lustrzane.
Zdjęcie najlepiej wydrukować na drukarce laserowej, ale można również na atramentowej lecz przyklejenie jest trudniejsze: zdjęcia wtedy nie moczymy wodą tylko przed przyklejeniem należy porządnie spryskać lakierem poliuretanowym w sprayu i poczekać aż wyschnie.
Ołówkiem obrysowałam ramkę na zdjęciu i następnie przycięłam do jej rozmiaru. Żeby wiedzieć w którym miejscu przykleić zdjęcie odrysowałam tez ołówkiem ramkę na pudełku


Ramkę w miejscu gdzie ma przylegać do zdjęcia pomalowałam na biało jeszcze przed przyklejeniem, bo potem można przypadkowo pobrudzić zdjęcie farbą.Zdjęcie wydrukowane na drukarce laserowej zmoczyłam wodą i w wyznaczonym miejscu przykleiłam klejem do decoupage.
Po przyklejeniu obu zdjęć, przykładając ramkę sprawdziłam jeszcze raz czy znajdują się w odpowiednim miejscu. Po upewnieniu się, że jest równo, zdjęcia od razu zabezpieczyłam lakierem, na wypadek pobrudzenia ich farbą (wtedy można będzie ją zetrzeć np. chusteczką nawilżoną)
Następnie przykleiłam ramkę klejem i pomalowałam całą dokładnie na biało - Najlepsza do tego jest gęsta farba.

Zdjęcia w rogach poprawiłam czarną farbą, żeby nabrały głębi, oraz delikatnie nałożyłam Perfect Pearls dzięki temu na brzegach zdjęcie ma metaliczny połysk. Na końcu pomalowałam grubo lakierem błyszczącym.
W miejscu pomiędzy zdjęciami przykleiłam inicjały córki i również nałożyłam grubo lakier błyszczący, który pięknie mi popękał.Po wyschnięciu błyszczącego lakieru
Papier przyklejony klejem do decoupage, delikatnie przetarłam w kratkę szerokim pędzlem z rozcieńczoną białą farbą.Na całość pomijając pomalowane już błyszczącym lakierem miejsca nałożyłam lakier matowy.


Sagitta

P.s.W kursiku udział wzięła reprezentantka kolekcji ozdób tekturowych LUWR.

4 komentarze:

  1. Fantastycznie to wygląda! Super kursik :)

    OdpowiedzUsuń
  2. przepraszam, może to głupie pytanie ale jestem trochę zielona jeszcze w tym temacie :-) Jak zrobić aby ta ramka była wklęsła? Bo mam wrażenie że tak właśnie jest na pierwszym zdjęciu.

    OdpowiedzUsuń