*

Piórka - kurs od Joaśki z Pracowni AWH

Piórka są trendy. Każda Scraperka lub Scraper pragną mieć je w jakiejś postaci. Zaprezentuję Wam sposób jak wykorzystać stempelek Wycinanki, z najcudniejszym piórkami na świecie. Pokażę jak sprawić, by zastąpił nam wykrojnik.

Potrzebujemy:
piórka
- nożyczki,
- klej do embossingu,
- przezroczysty puder do embossingu (ew. biały),
- nagrzewnica,
- brokat.

Pierwszym krokiem do przygotowania wspaniałych elementów do Waszych prac, jest stworzenie bazy do wycięcia piórek. Do tego posłuży nam embossing na gorąco.

Odbijamy stempelek na gładkim (papier z fakturą nie sprawdzi się, ponieważ słabo będzie widać kontury piórka) papierze klejem do embossingu. Sypiemy pudrem odbicie (przezroczystym lub białym). Nagrzewnicą rozgrzewamy puder. Baza jest gotowa.

Następnie wycinamy piórko zostawiając 1 mm od odbitego kształtu. Nie przejmujcie się krzywym wycinaniem lub innymi niedoskonałościami - ważny jest końcowy efekt, a drobnych niedociągnięć nie będzie nawet widać.

Końcówkę piórka znowu smarujemy klejem (użyłam tego do embossingu, mam nadzieję, że brokat będzie się trzymał) i sypiemy brokat na to miejsce. Pozbywamy się jego nadmiaru i gotowe! 

3 komentarze: