*

Kwadratowa kopertówka według Zuzanki.

Dzisiaj chciałam zaproponować Wam nieco inną wersję kopertówki.Aby ją zrobić, przycięłam arkusz papieru do rozmiaru 30x30cm.

Po wyznaczeniu środka arkusza, jeden z rogów zagięłam w ten sposób, aby dochodził do środka papieru.Następnie w odległości 2cm od brzegu papieru, zagięłam go pod kątem prostym z obu stron


Powstała w ten sposób kwadratowa koperta. Jej górna część, czyli zamknięcie powstało dzięki zagięciu “klapki” na 7cm i przecięciu papieru wzdłuż zagiętych linii

Aby nic się nie zmarnowało, papier wycięty z tych bocznych części koperty przeznaczyłam do ozdobienia wewnętrznej części koperty (w czym pomógł mi dziurkacz brzegowy).


Przygotowaną w ten sposób bazę można w dowolny sposób ozdobić. Ja zaczęłam od kilku przeszyć, dodałam też ozdobne zakończenia górnej części koperty.


Użyłam również ramki z Wycinanki – jednej z moich ulubionych W części wewnętrznej - po sklejeniu bocznych części koperty - wykorzystałam przycięty wcześniej pasek. Do kompletu wykonałam również ozdobną wkładkę (papier – Usłane różami z Galerii Papieru)

5 komentarzy:

 1. Bardzo przejrzysty kurs. A te papiery mrrr

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny kursik, super kopertówka :))

  OdpowiedzUsuń
 3. to jest to co chciałam proste i nie zajmuje dużo czasu i ładnie wygląda więcej takich pomysłów :D ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. a potrafiłabyś wymyślić kopertówkę do kartki w kształcie ćwiartki koła ? :D :D

  OdpowiedzUsuń